Fındık, bildiğiniz gibi Karadeniz bölgesine has bir ürün. Dünyada en çok fındık bu bölgede yetişiyor. Biz de yazları fındık bahçesinde çocukluğunu geçirmiş insanlarız. İşte olay bu noktada başlıyor ! "Fındığı topladık iyi güzel de, neden bunu iyi bir şekilde işleyip insanlara ulaştırmıyoruz?" sorusu ile başladı her şey. 

Şimdi aklınıza şu gelebilir : Bize ne !

Lütfen önce şu satırları okuyun. Herkes, bizim fındığı topladığımızı ve sizlere bu fındığın bir şekilde ulaştığını biliyor. Bunu ispat etmeye gerek yok ! Ama sizlere ispatlamaya çalıştığımız bir şey var ! Biz fındığı nasıl topluyorsak ve size ulaştırabiliyorsak onu en lezzetli ve taze hali size sunabilecek ürünler de yapabiliyoruz. Hatta bir adım öteye geçip nasıl kakao ile fındığı karıştırıp ilk kakaolu fındık kremasını yapanlar gibi biz de kinoa ile daha lezzetli bir hale getirdik fındığı. Bu da yetmedi, fındık ezmesini daha hoş ve lezzetli bir kıvama getirdik. Biz sizlerin şimdi ve daha önce tükettiği ürünler öcü demiyoruz. Tabi ki onlar güzel ! güzel olmasa zaten tüketmezdiniz. Bizim farkımız sizlere daha farklı ve taze ürünler sunmak.

Amacımız Ne ?

Biz tabi ki ticari bir işletmeyiz ! Sonuçta kar kaygımız mutlaka var ama bu işler sadece kar kaygısı ile yapılabilecek kadar kolay değil. Hatta onlarca fındık ezmesi markası varken hiç mi hiç değil ! İşte bu noktadaki amacımız fındığın en lezzetli halini ortaya çıkarmak. İnsanlar ürünlerimizi beğendikçe manevi tatmin yaşamak bizi çok mutlu ediyor. İşin açıkcası bu işi seviyoruz. Şimdi sıra size geliyor artık ! Fındığın Karadeniz' de yetiştiğine inanmanın yanında, onu mükemmel lezzetli hale getirebilecek Karadenizlilerin varlığına da inanmanız.

Biz Kimiz ?

Şunu açıkca söylemek bizi garip bir şekilde mutlu ediyor. Biz büyük bir işletme değiliz. Hatta çok küçük bir işletmeyiz. Siz ona butik diyebilirsiniz. Minimal düzeyde makinalarımız ve fındık kavurduğumuz görece küçük bir fırınımız var. Çikolata yapar edesıyla fındığı eziyor , sosluyor , kavuruyor ve paketliyoruz. Milyonlarca ve yüzbincelerce kavanoz ürün üretmiyoruz. Az ama taze ürünler üretiyoruz. Bunları özenle üretip sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Farkımız ne ?

Belki de fındık ile alakalı nadir patent başvurularından birini yapmış olmak bile başlı başına fark diye düşünüyoruz. Bu işin, tonlarca ürünü pazara sürmekten öte olduğunu düşünüyoruz.