Kinoa nasıl pişiilir

Kimden: Nutfinzel . In: Root On: Yorum: 0 Hit: 431

Kinoa ile ne yemekleri yapabilirsiniz ?

Kinoa nasıl Pişirilmelidir ?

Kinoa yı aldınız ve geldiniz ! Şimdi nasıl pişirmelisiniz ?

Önce kinoayı iyice durulayı: Kinoa nın dışında tohumu koruyan doğal bir sabunsu tabaka vardır. Yıkayarak bunu almanız daha iyi olacaktır. Aksi durumda bir sıkıntı yapmayacaktır ama siz yinede durulayın ki daha lezzetli olsun.

Kinoyı haşlayın : Haşlayıp saltalarınızın içinde tüketin. Gerçekten lezzetli olacaktır.

Kinoadan Krep bile yapabilirsiniz: Önce kinoayı un haline getirin . Sonra unu güzelce tavada un helvası gibi kavurun. Rengi beyazdan hafif pembeye dönünce bırakın soğusun. Sonra 3 kaşık pudra şekeri , bir yumurta ve bir bardak sütü güzelce çırpın. İçine soğumuz ve kavrulmuş kinoa ununu atın ve iyice çırpın. Sonra güzelce tavada krep haline getirin. Unlu krepten daha iyi bile iyi olacağını göreceksiniz.

Kinoa Pilavı Yapın : Bildiğiniz pilavı beyaz kinoa ile yapın. Pirinç pilavını nasıl yapıyorsanız aynı şekilde yapın. Pirinç pilavı kadar leziz olmayabilir ama tadı hoş ve sağlıklı bir yemeğiniz olacaktır.

Kinoalı yulaf kurabiyesi yapın: Ezilmiş yulaf içine aynı oranda kavrulmuş kinoa unu katın. Bunlara yulafın ağırlığının yarısı kadar süt atın. Buna yulafın ağırlığının beşte biri kadar pudra şekeri atın. Belki biraz ceviz veya fındık ta atın. Birazda vanilin atarsanız güzel olacaktır. Bu karışımı doğal tereyağı ile (yulafın ağırlığının yarısı ) güzelce yoğurun. Hafif kıvam aldığında yuvarlak şekilde tapsiye dizip keyfinizce pişirin. İnanılmaz sağlıklı ve lezzetli kurabiyelere sizde inanamayacaksınız.

Yorumlar

Yorum bırak